Start Informacje bieżące II Mistrzostwa Polski w Biathlonie Niewidomych i Słabowidzących
PDF Drukuj Email

II Mistrzostwa Polski w Biathlonie Niewidomych i Słabowidzących

W pięknej zimowej scenerii na tle Tatr w Centrum Szkoleniowym w Biathlonie w Zakopanem – Kościelisku – Kirach w dniach 16-19 luty 2017r. przeprowadzone zostały przez Związek Kultury Fizycznej „OLIMP” przy współudziale Przemyskiego Klubu „Podkarpacie” II Mistrzostwa Polski wBiathlonie. Patronat honorowy nad zawodami objął Burmistrz Zakopanego Pan Leszek Dorula.Impreza dofinansowana została z środków Ministerstwa Sportu.

Mistrzostwa Polski w Biathlonie poraz pierwszy przeprowadzone zostały w kategorii juniorów natomiast seniorów poraz drugi. I Mistrzostwa Polski w Biathlonie odbyły się w Białce Tatrzańskiej w marcu 2016r.

W dniu 16 lutego 2017 r. pod okiem Trenera Kadry Kazimierza Cetnarskiego odbył się trening narciarski,z koleitrening strzeleńbiathlonowychprzeprowadzony został przez Trenera Pułkownika Zbigniewa Sebzde.

Zawody w sprincie przeprowadzone zostały w dniu 17 lutyw kategorii kobiet i mężczyzn – juniorki , juniorzy i seniorki na dystansie 6km z dwoma strzeleniami , seniorzy na dystansie 7,5 km  również z dwoma strzeleniami.

W dniu 18  bieg indywidualny w kategorii kobiet i mężczyzn –  juniorka, junior, i seniorka na dystansie 10 km z 4 strzeleniami natomiast seniorzy na dystansie 12,5 kmtakże z 4 strzeleniami.

Sędzią Głównym Mistrzostw był Kazimierz Cetnarski. Zawody odbyły się w miłej i sportowej atmosferze przy niewielkim mrozie i dużej ilości śniegu. Dekoracja medalowa przeprowadzona została naterenie Ośrodka natomiast dyplomowa i z upominkami rzeczowymi w miejscu zakwaterowania tj. Willi „Izydor”  w Zakopanem – Kościelisku.

Mistrzostwa Polski w pierwszym i drugim dniu filmowane zostały przez Telewizję Polską i reportaże z zawodów ukarzą się w TVP1 w miesiącu marcu. Zapraszamy do obejrzenia .