Korzystanie z tego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Można zablokować zapisywanie plików cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Cookies to pliki tekstowe, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika podczas korzystania z serwisu, używane przez serwer do rozpoznania urządzenia użytkownika, lub użytkownika.
Start Kolarstwo Historia kolarstwa tandemowego naszego klubu
Historia kolarstwa tandemowego naszego klubu PDF Drukuj Email
HISTORIA KOLARSTWA TANDEMOWEGO NASZEGO KLUBU

Kolarstwo tandemowe  to jedna z nielicznych dyscyplin sportowych, w których mogą startować osoby niewidome. Zgodny tandem to dwóch zawodników: widzący kierowca-przewodnik i niewidomy zawodnik. Kolarstwo tandemowe to nie tylko sport, ale także wspaniała integracja i rehabilitacja społeczna. Podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Atenach, w wyścigu kolarskich tandemów nasz kraj reprezentowali wicemistrzowie Europy: Krzysztof Kosikowski i Robert Płotkowiak (klub Warmia i Mazury z Olsztyna). Poza Olsztynem kluby, w których rozwija się kolarstwo tandemowe istnieją w: Poznaniu, Lublinie, Opolu, Szczecinie, Białymstoku, Kłodzku, Kielcach, Olsztynie, Łodzi, Bydgoszczy i Warszawie.

W roku 2002, dzięki pomocy ludzi dobrej woli, którym rozwój sportu niewidomych nie jest obojętny, także w Przemyskim Klubie Sportu i Rekreacji Niewidomych i Słabowidzących PODKARPACIE powstała sekcja KOLARSTWA TANDEMOWEGO. Dysponujemy obecnie pięcioma rowerami dwuosobowymi, na których intensywnie trenujemy i startujemy w zawodach i mistrzostwach. I wyścig na Ziemi Przemyskiej odbył się w roku 2002. wzięły w nim udział załogi tandemowe z Lubelskiego Klubu Hetman i Przemyskiego Klubu. Zwycięzcą tego wyścigu został tandem Marcin Kosterkiewicz i Daniel Rusin - Klub Przemyśl. II wyścig odbył się w roku 2003 i podobnie jak w poprzednim roku zwycięzcami zostali Marcin Kosterkiewicz i Daniel Rusin, na Mistrzostwach Polski w Jeździe Indywidualnej na czas zdobyła VI miejsce, a tym samym zakwalifikowała się do reprezentacji Kraju. Swoje wysokie umiejętności i dobrą formę sportową tandem ten potwierdził także w 2004 roku wygrywając m.in. jazdę indywidualną na czas podczas ogólnopolskich zawodów tandemowych w Polanicy. Sukces swój odnieśli również na Mistrzostwach Polski w Przemyślu zdobywając V vice Mistrzostwo w Jeździe Indywidualnej na czas oraz wspólnie z drugą załogą Mariusz Kubas i Bartosz Szuban III miejsce drużynowo. W roku 2005 realizując przygotowania do Mistrzostw Europy zorganizowaliśmy w Przemyślu IV Wyścig , który odbył się w dniach 20.05-22.05.2005r.

Szczegółowe materiały z Mistrzostw Polski w roku 2004 i Ogólnopolskiego Wyścigu w roku 2005 obejrzeć można na naszej stronie internetowej Sekcja Kolarstwo Tandemowe. Zachęcamy do uprawiania tej atrakcyjnej dyscypliny sportu. Przemyski Klub czeka na chętnych zawodników tak niewidomych i Słabowidzących jak również widzących kierowców tandemu. Numery kontaktowe na stronie internetowej. Zapraszamy.  
 

Aktualnie

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

Statystyki

Użytkowników : 13
Pozycje : 943
Zasoby : 8
Odsłon : 5183511

Autor strony i administrator: Adam Paluch www.adasko.ovh.org. Administrator: Piotr Sęk